Wiosna, wiosna, ach to ty

Wiosna, wiosna, ach to ty

       Wiosna-symbol odnowy,regeneracji, radości,a przede wszystkim zakochania.

Czas kiedy wszystko budzi się do życia po mroźnej zimie. Nie dziwmy się zatem, że Pary Młode często na datę swojego ślubu wybierają tę właśnie porę roku. Chcąc wziąć ślub na wiosnę musimy być jednak przygotowani na to, iż pogoda o tej porze roku bywa bardzo kapryśna i może nas na wiele sposobów zaskoczyć.
Bardzo istotnym faktem jest to, że jest to czas jeszcze przed wysokim sezonem ślubnym i z pewnością będzie nam łatwiej zarezerwować lokal, znaleźć odpowiednią kapelę czy wynająć fotografa i kamerzystę. Dodatkowym plusem jest to,iż organizując ślub w tym czasie możemy liczyć na spore zniżki u podwykonawców, dla których sezon ślubny się jeszcze nie zaczął. Możemy zatem sporo zaoszczędzić, a zaoszczędzone pieniądze wydać na przykład na podróż poślubną, która poza sezonem również będzie mniej kosztowna.

Jeżeli chodzi o kwestię doboru sukni ślubnej,

to na szczęście większość z nich będzie idealna na tę porę roku, gdyż są albo zbyt zwiewne i lekkie na mroźną zimę, albo zbyt ciepłe na upalne lato. Możemy zatem spokojnie wybrać suknię z odkrytymi plecami lub bez rękawów i zabezpieczyć się w jakąś narzutkę, bolerko lub szal do otulenia ramion i pleców. Odpowiednim dodatkiem do całej stylizacji będzie również delikatna parasolka, która sprawdzi się nie tylko podczas deszczu, ale również może być idealnym gadżetem podczas sesji fotograficznej.

Fryzura Panny Młodej powinna być lekka i swobodna.

Sprawdzą się tutaj idealnie luźne upięcia czy warkocze. Wplecione we włosy świeże kwiaty nadadzą fryzurze i całej stylizacji świeżości i lekkości. Piękną ozdobą może być wianek upleciony ze świeżych kwiatów lub pojedyncze gałązki wplecione w kłosa. Wiosna jest idealnym czasem do organizacji wesela w stylu rustykalnym. Panna Młoda w takiej wiosennej, lekkiej i romantycznej odsłonie będzie idealnie pasowała do przyjęcia w tym właśnie stylu.

Stokrotki, tulipany, konwalie mamy prawie na wyciągnięcie ręki.

Mogą się stać inspiracją do stworzenia niepowtarzalnego bukietu ślubnego jak również do wyboru motywu przewodniego wesela. Tymi samymi kwiatami możemy przystroić Kościół, salę weselną, fryzurę Panny Młodej czy samochód, którym będziemy jechali na przyjęcie.

Wiosenne menu również otwiera przed nami szeroki wachlarz możliwości. Jest to czas wielu sezonowych warzyw i owoców, które właśnie teraz będą smakowały najlepiej. Na  stole nie może zatem zabraknąć nowalijek.

Jak widać ślub w wiosennej aurze jest doskonałym pomysłem. Niesie ze sobą mnóstwo korzyści zarówno estetycznych, wizualnych jak i materialnych. W końcu nie wszyscy mają nieograniczony budżet, szczególnie na początku wspólnej drogi. Życzymy wspaniałego wiosennego Ślubu.