Sposób na uszkodzone klawisze do laptopa

5/5 - (2 votes)

Laptop, którego klawiatura jest intensywnie użytkowana, może po jakimś czasie nabawić się różnych problemów. Przede wszystkim niektóre przyciski nie będą reagować tak samo dobrze jak inne. Jeżeli ktoś dużo pisze, ważne jest by nie musiał pamiętać o tym, że dany klawisz musi być mocno wciskany. Zdarzają się też sytuacje, gdy dochodzi do uszkodzenia pojedynczych klawiszy, co prowadzi do bardzo dużego zamieszania. Czy w takiej sytuacji jesteśmy zmuszeni by oddać urządzenie do kosztownej naprawy? Otóż nie. Klawisze do laptopa(https://www.laptopkey.eu/) możemy kupić online na sztuki, w prosty sposób naprawiając swoją maszynę.

Gdzie zdobyć klawisze do klawiatury?

Najprostszym wyjściem z sytuacji będzie udanie się na stronę klawiszedolaptopa.pl. Jest to sklep, który pozwala na zamówienie przycisków do przeróżnych laptopów i co najważniejsze, możemy kupić nawet tylko jedną sztukę. To bardzo istotne, ponieważ dzięki temu płacąc minimalne pieniądze doprowadzimy swojego laptopa do pełnej sprawności. Przyciski do klawiatury są unikalne dla każdej maszyny z osobna. Stąd bardzo istotne jest, by trafnie wybrać posiadany przez nas laptop z listy. Najpierw podajemy markę, późnej model, a na końcu konkretny typ. Pozostaje już tylko wybrać rodzaj posiadanej klawiatury, ponieważ niektóre urządzenia mogły posiadać kilka rodzajów (np. zwykłą i podświetlaną).

Samodzielnie montujemy klawisze do laptopa

Gdy paczka już do nas dotrze, możemy sami umieścić zamówione przyciski w klawiaturze maszyny. Jeżeli uszkodzenie polegało na tym, że cały klawisz odpadł, to wystarczy po prostu na jego miejsce włożyć nowy i solidnie docisnąć. Przedtem sprawdźmy jednak otwór mocujący, czy nie pozostały tam złamane części starego zapięcia. Gdy tak jest, musimy się ich pozbyć, ponieważ nowe klawisze do klawiatury nie będą pasować. Nieco trudniej jest w sytuacji, gdy doszło do częściowego złamania przycisku, którego pozostałości wciąż tkwią w klawiaturze. Wtedy musimy podważyć stary klawisz, na przykład za pomocą pęsety lub dwóch pilników do paznokci, zanim zamocujemy na jego miejscu nowy.