Ślubny zawrót głowy - welon, a może nie?

Ślubny zawrót głowy - welon, a może nie?

Na pewno z filmów, zdjęć rodzinnych czy też z telewizji lub internetu kojarzysz Panny Młode, których nakryciem głowy podczas ceremonii zaślubin jest welon. A czy zastanawiałaś się kiedyś co oznacza welon? Skąd wzięła się moda na welony? Welony od wieków miały ogromną symbolikę. Niegdyś były uważane za symbol niewinności i czystości, a ich funkcją była ochrona Panny Młodej przed demonami i złymi spojrzeniami. Co prawda ich symbolika nie jest już tak jak dawniej, a i tak pojawiają się na głowach wielu Panien Młodych. Ale czy welon jest jednym z dodatków, które musimy kupić w tym cudownym miejscu jakim jest salon sukien ślubnych? Absolutnie nie! Tak więc co robić? Wybrać welon czy nie?

Ślubna symbolika czy może jej brak?

W dzisiejszych czasach kwestie ślubne oraz symboliki związanej z ceremonią zaślubin znacznie się zmieniły. Jednak bardzo często spotykamy się z Paniami, które uważają, że wybranek ich serca nie powinien ujrzeć ich w sukni ślubnej przed ceremonią. Jednak to wcale nie powód aby zakrywać głowę welonem. Obecna moda ślubna pozwala cieszyć się swobodą, eksponować piękne upięcia włosów i twarz w pełni i przy tym wyglądać pięknie.  Wiele przyszłych mężatek jest bardzo tradycyjne i mimo wszystko wybierają welony. Są Panie, które wybierają krótkie i skromne welony ale są i takie których welon ciągnie się daleko, daleko za suknią. A czy te z nas, które postanowiły zrezygnować z welonu muszą iść do ślubu z “gołą głową”? Nie! Takie Panie powinny kierować się przede wszystkim własnymi marzeniami, ale oczywiście w granicach rozsądku. Wszelkie dodatki, również te na głowie powinny być dobierane tak, aby współgrały z suknią. Ostatnimi czasy z gatunku nakryć głowy Panny Młodej królują wianki z żywych kwiatów oraz fascynatory. Wianki to idealne rozwiązanie dla kobiet kochających naturę. Panie o delikatnej naturze, skromnej sukni i z wiankiem na głowie wyglądają niczym Pani Wiosna i zachwycają wszystkich dookoła. Dla subtelnych romantyczek, które lubią czuć się jak księżniczk idealnym dodatkiem będzie tiara lub pojedynczy kwiat wpięty do włosów.

 

Jak widzicie ile ludzi tyle zdań. Nasze doświadczenie w pracy z przyszłymi Pannami Młodymi w naszym salonie sukien ślubnych pozwala śmiało doradzać dodatki na głowę. Dajcie się ponieść fantazji i czuć wyjątkowo.