Salon sukni ślubnych - jak przygotować się do wizyty w nim?

Salon sukni ślubnych - jak przygotować się do wizyty w nim?

Zakup sukni ślubnej to nie lada przeżycie. Dla większości z nas jest to miłe i bardzo wesołe doświadczenie. Nic dziwnego skoro w poszukiwaniu tej jedynej, wyjątkowej suknie biegamy jak wariatki po salonach, przymierzamy i dalej nie możemy się zdecydować.  Takie zakupy to niewątpliwie spory stres dla każdej z nas oraz emocje nie do opisania. Zapewne tak wielka ekscytacja towarzyszy nam z wielu powodów. Pierwszy raz zakładamy suknie ślubną, o której marzyłyśmy już jako małe dziewczynki, a w dodatku będzie to najdroższa kreacja jaką kiedykolwiek na siebie włożymy.  Dodatkowym stresem jest świadomość, że zaprezentujemy się w niej podczas najważniejszego wydarzenia w naszym życiu jakim jest ślub. Dlatego właśnie musi być ona perfekcyjna. W związku z powyższym przygotowałam dla Ciebie krótki poradnik pod tytułem: Salon sukni ślubnych – jak przygotować się do wizyty w nim?. Mam nadzieje, że ułatwi Ci wizytę i wybór sukni ślubnej.

Godzina odwiedzin salonu

Przymiarki kilku sukni ślubnych to bardzo czasochłonne zajęcie. Kilkukrotne zapinanie, odpinanie oraz wymienianie z całą pewnością pochłonie Twój czas. Dlatego bardzo ważne jest, abyś odwiedziny salonów zaczęła jak najwcześniej oraz w dzień, w którym masz dużo wolnego czasu. Jeśli pracujesz to najlepszym rozwiązaniem będzie wzięcie sobie jednego lub dwóch dni wolnego i przeznaczyć cały dzień na spokojne przymierzanie. Pora jest również ważna ze względu na światło. Warto suknie obejrzeć w jak najbardziej naturalnym świetle, gdyż sztuczne oświetlenie może minimalnie zmienić jej wygląd.

 

Osoba towarzysząca w salonie

Salon sukien ślubnych warto odwiedzić z kim bliski, na kogo opinii nam zależy. Może to być przyjaciółka, siostra czy mama. Unikaj raczej koleżanek, które lubią robić zbędne zamieszanie i tak zwany sztuczny tłum. Obecność kogoś bliskiego ułatwi Ci wybór, a przede wszystkim pozwoli Ci dowiedzieć się jakie suknie do Ciebie nie pasują okiem innych.

 

Buty oraz bielizna to ważny element

Wybierając się na wizytę do salonu sukien ślubnych musisz również pamiętać o odpowiednich butach i oczywiście bieliźnie. Na wizytę w salonie najlepiej ubrać bieliznę podobną do tej, którą założysz na ślubie. Najczęściej wybierana to: biustonosz bez ramiączek oraz figi bądź stringi w kolorze ciałowym. Jeśli chodzi o buty to świetnym rozwiązaniem jest zakup ich wcześniej tzn przed zakupem sukni. Buty ślubne założone podczas przymiarki pomogą idealnie dopasować długość suknie, dzięki czemu skracanie Cię ominie. Najważniejsze jest to abyś w swojej bieliźnie czuła się dobrze i bez zbędnego skrępowania mogła korzystać z pomocy konsultantki bądź przyjaciółki.

Rozmiar i wygoda

Zazwyczaj suknie ślubne są o około 2 rozmiary większe niż ciuchy z Twojej garderoby. Dlatego spokojnie i bez paniki zaufaj doświadczonej konsultantce, która dobierze rozmiar do Twojej sylwetki. Pamiętaj również o komforcie. Fakt, że suknia jest piękna nie oznacza, że nie będzie ograniczać swobodnego ruchu. Dlatego przy wyborze kieruj się główie wygodą i swoboda. Nie pozwól aby piękna suknia ograniczała Cię w tańcu czy podczas klękania w kościele.

 

Jak widzisz przygotowanie się do wizyty w salonie oraz wybór odpowiedniej sukni ślubnej to wcale nie taka trudna sprawa. Zaufaj doświadczonym pracownikom salonu. Dopuść do siebie odrobinę krytyki ze strony bliskich, którzy będą Ci towarzyszyć podczas tych ważnych zakupów. Dzięki temu Twoja kreacja będzie jak z bajki, a Ty będziesz wyglądać jak prawdziwa królowa.