Salon sukien ślubnych - 7 zasad o jakich musisz pamiętać odwiedzając to miejsce

Salon sukien ślubnych - 7 zasad o jakich musisz pamiętać odwiedzając to miejsce

Salon sukien ślubnych to miejsce, które od dziecka chciała odwiedzić niemal każda kobieta. Jeśli więc nadszedł w końcu tak długo oczekiwany moment to nie ma się co dziwić, że Twoje emocje mówią jedno, a rozum drugie. W końcu to spełnienie jednego z marzeń. Pamiętaj jednak, że suknia ślubna to wyjątkowy strój, nie należący do najtańszych. Dlatego tak ważne jest, aby wybrana przez nas suknia była jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa. Sprawdź jak dokonać odpowiedniego wyboru. Wybór idealnej sukni ślubnej to nie łatwy orzech do zgryzienia. Poniżej przedstawiamy Ci 9 podstawowych zasad, dzięki którym Twoja sukienka zadowoli Twoich gości, przyszłego małżonka, a przede wszystkim Ciebie.

1. Suknia ślubna nie może przesłaniać Twojego piękna. Odwiedzając salon sukien ślubnych poproś konsultantkę, aby pokazała Ci modele sukni, które zakryją Twoje mankamenty, a wyeksponują piękno. Tylko taka suknia pozwoli na pokazanie naturalnego piękna i poczucie się naturalną i olśniewającą.

2.Wybór sukni powinien być dokonany racjonalnie i realnie. Chodzi tu o to, że niekoniecznie suknia, którą zobaczyliśmy w internecie czy na okładce kobiecego pisma będzie leżała na nas tak jak na modelce. Dlatego tak ważne jest, aby rozmawiać z konsultantką w salonie sukien ślubnych i słuchać tego co mówi. Często to właśnie Pani z dużym doświadczeniem, pomoże dobrać nam suknie, która będzie podobna do tej z okładki i będzie świetnie dopasowana do naszej sylwetki i proporcji.

3. Przymiarki? Tak, aby wybrać tą jedyną musisz zmierzyć kilka różnych. Dlaczego? Dlatego właśnie, żeby osoby obecne z Tobą w salonie, konsultantka i Ty sama miałyście porównanie. Nie upieraj się na jeden model. Skorzystaj, zmierz, a być może odkryjesz siebie w modelu sukni, o którym nigdy byś nie pomyślała.

4. Bliska osoba u boku. Bardzo ważne, aby w salonie sukien ślubnych pojawiła się z nami mama, teściowa, przyjaciółka, świadkowa bądź przyszły mąż. Osoba, która zna Cię najlepiej, do której masz dużo zaufania pomoże Ci dokonać odpowiedniego wyboru. Doradzi, odradzi, bądź szczerze potwierdzi słowa konsultantki, co z cała pewnością pomoże podjąć Ci ostateczną decyzję.

5.Przyjmij pomoc od specjalistki. Kupując suknię ślubną ze strony konsultantki z salonu możesz liczyć również na porady dotyczące butów, biżuterii, bielizny, welonu czy nawet fryzury. Specjalista pomoże Ci stworzyć wizję pełnego stroju wraz z dodatkami, co sprawi, że oczami wyobraźni zobaczysz czy to właśnie ta suknia, o której marzyłaś.

6.Suknia szyta na miarę. Jeśli nie jesteś pewna czy mierzone suknie usatysfakcjonują Cię w 100% to pomyśl o sukni szytej na miarę. Takie rozwiązanie pozwoli Ci dopasować suknie do Twojej sylwetki, ozdobić ją tak jak chcesz. Takie rozwiązanie pozwala na spełnienie wszystkich wizji. Suknia szyta na miarę sprawia, że kobiety czują się wyjątkowo i niepowtarzalnie.

7.Terminy, terminy… Pamiętaj, że czas realizacji zamówienia na suknie ślubną waha się w granicach 2-4 miesiące. Dlatego musisz pamiętać, aby poszukiwania wyjątkowej kreacji zacząć odpowiednio wcześniej. Po okresie realizacji weź również pod uwagę poprawki krawieckie takie jak np. dopasowanie długości do wysokości obcasa. Nie narażaj się na dodatkowy stres związany z opóźnieniem w realizacji.

Nie obawiaj się wyboru sukni ślubnej. Pamiętaj, aby wszystko zorganizować nie pod wpływem emocji tylko zdrowego rozsądku. Znając zasady jakie przedstawiliśmy w tym blogu jesteśmy przekonani, że dasz sobie radę, a Twój ślub będzie jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy, pełen miłości i piękna.