regeneracja pompy hydraulicznej

Regeneracja pomp hydraulicznych – co warto wiedzieć?

5/5 - (10 votes)

Bezsprzecznie pompy hydrauliczne są to jedne z podstawowych elementów, które wykorzystywane są w najnowocześniejszych maszynach budowlanych. Aby pompa hydrauliczna działała efektywnie oraz była wytrzymała przez wiele lat należy robić jej regularne kontrole. Jedną z popularniejszych usług, którą oferują firmy specjalizujące się w serwisowania takiego wyposażenia jest regeneracja pomp hydraulicznych

Diagnostyka pompy hydraulicznej 

Wykonanie odpowiednich testów jest potrzebne do określenia czy konkretna pompa hydrauliczna wymaga regeneracji. Ma on miejsce na stanowisku diagnostycznym, na którym doświadczony specjalista przeprowadza szereg testów, które odzwierciedlają pracę maszyny w naturalnych warunkach. W tych zadaniach uwzględniane są parametry chwilowe i maksymalne, kolejno są one porównywane do prawidłowej wydajności, jaką urządzenie powinno osiągnąć. Takim sposobem można sprawdzić czy praca pompy jest prawidłowa, czy też może koniecznością będzie naprawa, która usprawniła by pracę całego urządzenia.

Regeneracja pompy hydraulicznej – jak przebiega? 

Jeżeli specjaliści podejmą decyzję, że regeneracja pompy hydraulicznej jest konieczne, wykonywane są czynności zgodne z instrukcją postępowania:

  • demontaż oraz czyszczenie wszystkich elementów
  • podczas czyszczenia specjaliści określają stan poszczególnych elementów pompy, a jeżeli jest taka konieczność to są zamawiane nowe elementy

W przypadku gdy w pompie pojawiły się poważne usterki, osoby dokonujące jej regeneracji starają się określić przyczynę danej usterki bądź uszkodzenia. Takie zachowanie pozwala wyeliminować oraz zapobiec występowaniu podobnych awarii w przyszłości. Nie da się ukryć, jak ważne jest to dla prawidłowego funkcjonowania pompy hydraulicznej oraz maszyny, w której będzie zamontowana. Pamiętaj, że podczas wyboru specjalisty, który będzie regenerować Twoją pompę zwróć uwagę na to, czy ma on odpowiednią wiedzę, przygotowanie oraz doświadczenie w naprawie podobnych urządzeń. W takim wypadku będziesz mieć pewność, że pompa będzie zregenerowana porządnie.