winrar download

Pobierz WinRAR! To najlepszy wybór w kompresji i archiwizacji plików

5/5 - (5 votes)

By zobrazować archiwizację danych, najlepiej jest ją przyrównać do spakowania pożądanych plików do wirtualnego kartonu. Możemy wówczas przenosić wiele danych o różnych rozszerzeniach w jednym pliku. Co więcej, to rozwiązanie pozwala nam zaoszczędzić miejsce na dysku. Na rynku dostępne są dedykowane temu programy. Ściągnij WinRAR, by użytkować najlepsze oprogramowanie przeznaczone do tych celów.

WinRAR, czyli bezproblemowa archiwizacja i kompresja

WinRAR od lat cieszy się uznaniem wielu użytkowników komputerów osobistych i ciężko wyobrazić sobie bez niego codzienne użytkowanie komputera. Jak wskazuje jego nazwa, jest on przeznaczony do obsługi plików .rar, które umożliwiają bezstratną kompresję danych. Poradzi on sobie jednak z wieloma innymi popularnymi rozszerzeniami, takimi jak .zip, .jar, .tar czy .gzip. Jakie korzyści niesie ze sobą kompresja danych? Poza wspomnianą wyżej łatwością w zarządzaniu plikami, pozwala to także na zmniejszenie rozmiaru kopii zapasowych, e-maili czy rozpakowywanie plików pobranych z Internetu. Każdy użytkownik, który pobrał kiedyś folder z Dysku Google doskonale wie, iż jest on pobierany w formie paczki danych. Wówczas z pomocą przychodzą programy takie jak WinRAR. Nie jest to jednak jedyna sytuacja, w której okazuje się on być pomocny.

Kwestią sporną może wydawać się licencja tego programu. Wśród informatyków panuje dowcip, iż tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz czterdziestodniowy okres próbny WinRARa. Przez tyle dni użytkownik dostaje bowiem możliwości testowania tego programu. Po upływie czterdziestu dni, pojawia się monit przypominający o konieczności uiszczenia opłaty za dalsze użytkowanie programu, on sam jednak w żaden sposób nie blokuje swojego działania. Sami twórcy przymykają na to oko, dzięki czemu udało im się zbudować olbrzymią popularność swojego produktu, czerpiąc zyski z firm i przedsiębiorstw. Trzymając się oficjalnej wersji, na podstawie licencji nagware powinniśmy zapłacić za dalsze korzystanie programu po upływie okresu próbnego, lecz nikt odpowiedzialny za ten produkt nie będzie chciał wsadzić nas za kratki, jeśli tego nie zrobimy.

WinRAR do pobrania. Download WinRAR krok po kroku

Rzecz jasna, nie ma rzetelniejszego źródła do pobrania programu niż oficjalna strona producenta. W tym wypadku nie jest ona przesadnie skomplikowana. Przesuwając w dół, otrzymujemy dostęp do najnowszej wersji WinRARa, a także jego poprzednich wydań. Po wybraniu wersji, wystarczy kliknąć hiperłącze z napisem „Pobierz WinRAR” z interesującym nas oznaczeniem. Sama instalacja programu jest błyskawicznym procesem i nie powinna sprawić nikomu problemu. Tak naprawdę, ogranicza się ona jedynie do wskazania ścieżki na dysku. Po jej zakończeniu, możemy opcjonalnie skojarzyć program z konkretnymi rozszerzeniami, a także, między innymi, dodać jego ikonę do menu kontekstowego. Program jest instalowany z wbudowaną instrukcją w języku polskim. Powinna ona rozwiać wszelkie wątpliwości początkujących użytkowników.