Krótkie suknie ślubne - zalety

Krótkie suknie ślubne -  zalety

Zmagasz się z trudnym wyborem przedślubnym jaki jest wybór sukienki? Zastanawiasz się nad długością? Jeśli tak to świetnie trafiłaś. Mimo, że w ostatnich latach w modzie ślubnej królowały długie suknie ślubne, to dziś coraz więcej przyszłych mężatek wybiera krótsze modele sukien. W tym przypadku najczęściej wybierane są suknie asymetryczne, do połowy łydki oraz te do kolan. A jakie zalety mają krótkie suknie ślubne? O tym przeczytasz poniżej.

Piękne i lekkie

Krótkie suknie ślubne w porównaniu do tych sięgających do kostki pozwalają na pokazanie nóg. Odkryte nogi, szczupła talia, lekkość w wyglądzie oraz poruszaniu się to chyba najważniejsze zalety tego fasonu sukni. Ten rodzaj sukni świetnie uwydatnia kształty sylwetki oraz pozwala Pannie Młodej czuć się swobodnie.

Idealna na wesele w plenerze

Wesela na zewnątrz są piękne i bardzo urokliwe. Jeśli planujesz wesele na łonie natury, w plenerze to krótka suknia ślubna będzie idealna. Dzięki temu, że nie będzie sięgała do ziemi nie będziesz musiała martwić się o ubrudzenie sukni błotem lub trawą.

Niezwykła wygoda

Krótka suknia ślubna gwarantuje niezwykłą wygodę. Dużo łatwiej jest ją założyć, w przeciwieństwie do tych długich, gdzie potrzebna jest pomoc. Co równie ważne jest bardzo wygodna w noszeniu. Zapewnia swobodę podczas siadania, klękania czy też tańczenia. Jeśli nie lubisz długich spódnic oraz sukien na co dzień to możesz być pewna, że krótka suknia ślubna zapewni Ci pełen komfort a twoje ruchy będą zgrabne i z gracją.

Niższa cena

Zakup krótkiej sukni ślubnej to dużo tańsza sprawa niż tych długich. Cena krótkiego fasonu może być nawet o połowę mniejsza niż długiej sukienki. Ceny wahają się z prostych przyczyn. Do uszycia krótkiej sukni ślubnej zużywane jest znacznie mniej materiału, a czas pracy nad nią jest nieco krótszy.  

Oryginalność

Kolejnym bardzo ważnym atutem krótkiej sukni jest oryginalność Kupując krótki model będziesz mogła założyć ją więcej niż jeden raz w życiu. Krótkie modele są bardzo funkcjonalne. Często bez dodatków mogą być ponownie założone na inna okazję. Biel, cekiny oraz koronka czyli wszystko to co posiada suknia ślubna cały czas gości w świecie mody, dlatego właśnie sukienka nie musi lądować na ogłoszeniach o sprzedaż czy w szafie ale może być wykorzystana ponownie.

Idealne rozwiązanie dla niezdecydowanych

Jeśli masz dylemat dotyczący wyboru długości sukni to świetnym rozwiązaniem będzie model pośredni. W takim przypadku najlepiej wybierz fason asymetryczny, czyli przód sukni krótszy, a tył dłuższy. Takie rozwiązania są coraz to modniejsze, a dodatkową dodają lekkości i delikatności.

Optyczne wydłużenie sylwetki

Krótka suknia ślubna sama w sobie optycznie wydłuża sylwetkę. Odpowiednio połączona z wysokim obcasem, biżuterią oraz wysokim upięciem włosów sprawi, że będziemy optycznie wyższe i smuklejsze.

Jak widzicie nie ma się co bać krótkich sukni ślubnych. Wbrew pozorom mają bardzo dużo zalet i do dużej ilości kobiet pasują. Jeśli nie jesteś pewna czy będziesz się dobrze czuła w takim fasonie oraz czy będziesz się sobie podobała w takiej sukni to serdecznie zapraszamy do salonu. Przymierzysz krótką suknie, zobaczysz czy warto się nad taką zastanowić. Dzięki możliwości szycia sukni ślubnych na miarę również istnieje możliwość stworzenia nietypowej długości w której będziesz czuła się świetnie i wyglądała zjawiskowo.