3 najczęstsze dylematy związane z wyborem świadkowej

3 najczęstsze dylematy związane z wyborem świadkowej

Świadkowa czyli jedna z najważniejszych osób towarzyszących Pannie Młodej podczas wizyty w bajkowy miejscu jakim jest salon sukien ślubnych oraz całej ceremonii zaślubin. Dlatego należy wybrać ją odpowiednio. Jej rolą jest pomoc, wsparcie w trudnych chwilach oraz sprowadzenie Panny Młodej “na ziemię” w chwilach tak emocjonujących jak ślub oraz wesele. Każda przyszła Panna Młoda zastanawiając się nad wyborem świadkowej ma wiele dylematów. Z  tego powodu postanowiliśmy omówić 3 najczęstsze dylematy związane z wyborem świadkowej. Pierwszym i chyba najważniejszym jest to kogo wybrać na swoją świadkową. Kolejne pytanie, które nasuwa się do głowy to to jak poprosić daną osobę o to aby została świadkową.Trzecim najczęstszym dylematem jest myśl: jak podziękować świadkowi za pełnienie tak trudnej i odpowiedzialnej funkcji. Poniżej przedstawimy 3 najczęstsze dylematy z którymi boryka się każda przyszła Panna Młoda.

Kogo wybrać?

Przy wyborze osoby, która ma pełnić funkcję Twojej świadkowej powinnaś kierować się kilkoma rzeczami. Po pierwsze weź pod uwagę osobę, z którą się dobrze dogadujesz oraz taką, którą mogłabyś spędzać czas godzinami. Pamiętaj też, że świadkowa powinna być osobą, której ufasz, od której możesz liczyć na poradę. Dlaczego to jest tak ważne? To proste! Świadkowa powinna towarzyszyć Ci nie tylko w dniu ślubu ale także podczas organizacji. To właśnie ona powinna udać się z Tobą do tak wspaniałego miejsca jakim jest salon sukien ślubnych i doradzić Ci wybór idealnej sukni ślubnej. Doskonała świadkowa powinna być Twoją prawą ręką od momentu decyzji o ślubie aż do zakończenia imprezy weselnej, a często nawet o parę dni dłużej.

Jak poprosić wybraną osobę o świadkowanie?

Ile kobiet na świecie tyle różnych pomysłów na poproszenie bliskiej osoby, aby została świadkiem na ślubie. Jednak najpopularniejsze są dwa sposoby. Pierwszy, praktykowany przez Panie, które nie lubią zbędnych przygotowywań, niespodzianek i innych nazwijmy to teatrzyków to taki, spontaniczny. W odpowiedniej chwili, pod wpływem emocji oznajmiają: “ Biorę ślub! Będziesz moją świadkową!”. Drugi sposób jest idealny dla Pań, które lubią zaskakiwać, robić niespodzianki. Właśnie dla takich kobiet idealne będą takie rozwiązania jak:

-Własna zdrapka, na której po zdrapaniu pojawi się pytanie o świadkowanie

-Szkatułka z grawerem w środku. W tym wypadku najczęściej wybierane są grawery o treści: “Bez Ciebie nie idę! Zostaniesz moją świadkową?”. Szkatułka taka będzie świetną pamiątką na długie lata oraz użytecznym przedmiotem.

– Słodycze bądź alkohol w specjalnym opakowaniu. W tym przypadku Panny Młode wybierają zazwyczaj pudełko oklejone wspólnymi zdjęciami, a w środku wino bądź cukierki oraz karteczka z napisem np. „Potrzebuję coś starego, coś pożyczonego, coś niebieskiego i Ciebie!”

Pomysłów jest wiele, powyżej przedstawiliśmy tylko jedne z najpopularniejszych.

Jakie podziękowanie dla świadkowej?

W celu podziękowania możesz wykorzystać jeden z pomysłów podanych wyżej. Wystarczy zmienić pytanie o bycie świadkiem na podziękowanie za pełnienie tej bardzo ważnej roli. Świetnym sposobem na podziękowanie jest również wyróżnienie świadkowej podczas przyjęcia weselnego przed wszystkimi gośćmi. Warto na głos powiedzieć kilka słów płynących prosto z serca. Z całą pewnością świadkowa poczuje się doceniona. Kolejnym bardzo dobrym pomysłem jest mały prezent dla świadkowej. Pomysłów na prezenty jest bardzo wiele, jednak najpopularniejsze to: kubek z napisem “Najlepsza Świadkowa” lub bransoletka bądź naszyjnik z grawerem “Dziękuję”. Każde z tych podziękowań pozostanie w pamięci na długie lata, a przy spotkaniach wywoła łzy wzruszenia i mnóstwo uśmiechów.

 

Jak widzisz wybór świadkowej to nie taka trudna sprawa jak mogłoby się wydawać. Wystarczy, że będziesz kierować się sercem, a wybrana świadkowa Cię nie zawiedzie.